SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Tenn 12634498
nr 1263 4498
Tenn
5 delar. 1700-/1800-tal, Diameter: 23 resp. Höjd: 11-14 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 juli 2019
kl 18:27:25
500 kr
800 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Tenn
Kondition: slitage
nr 1263 4498
Tenn
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
måndag 1 juli 2019 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn